Щеплення

ЩЕПЛЕННЯ: ЗА ТА ПРОТИ

Щеплення призначені для того, щобсформуватиімунітетпротихвороби – навчити організм «запам’ятовувати» віруси і виробляти проти них спеціальні антитіла. Відбувається те ж саме, як ніби дитина в дуже легкій формі заразилася і видужала. На жаль, активний імунітет зберігається не назавжди, і щеплення потрібно повторювати – робити ревакцинації.
Напевно, вичули, щоінколивакцинаціїдаютьнегативнірезультати. Післящепленнядитинавідчуваєслабкість, розбитість, ломоту в кістках, головнийбіль, у неїпіднімається температура.
Тому перш, ніжзробитищеплення, необхідновжитивсі заходи безпеки: проконсультуватися у лікаря-імунолога і педіатра, поспостерігати за станом дитини, вибратиоптимальний час.
Протипоказаннями до вакцинації є неврологічніпорушення (судоми, частіше одного разу на півроку, гідроцефалія, епілепсія, абоепілептичний синдром), органічніураження ЦНС, реакції на ліки – не можнавводити вакцину паралельно з алергеном, якщобулианафілактичніреакції, наприклад, на антибіотик. Щепленняробити не можна, якщобуливажкіпоствакцинальніневрологічніускладнення (судоми, напади), а також при анемії, якщорівеньгемоглобіну в кровінижче 80 г / л.

ЧИ ПОТРІБНО РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ?

ТАК. Судіть самі: епідпаротит (свинка) можепризвестидобезпліддяухлопчиків, коклюш – до ураження нервової системи, гепатит В – до цирозу печінки. Щеплення від туберкульозу – необхідні: в Україні зараз зафіксована епідемія туберкульозу, якимранішехворілитількиув’язненіілюдизнеблагополучнихсімей. Щеплення принесуть тільки користь, за умови, якщо лікар правильно оцінить стан здоров’я дитини, і вакцина буде якісною. Чи всім потрібно робити щеплення? Як правило, так. Але увсіхп равилах бувають виключення. Щеплення можна (і потрібно) робити всім здоровим дітям. Перед проведенням вакцинації важливо з’ясувати, чи не має протипоказань, виміряти температуру тіла, зробити загальний аналіз крові та сечі, щоб дізнатися, чи немає в організмі запального процесу. Імунізація проводиться вакцинами (активна імунопрофілактика) або сироватка митаімуноглобулінами (пасивна іммунопрофлактика).

ПОЛІОМІЄЛІТ:

Поліомієліт – рідкісневажкеінфекційнезахворювання, що передається повітряно-краплинним і фекально-оральним (через брудні руки, іграшки, їжу) шляхом.
Найбільшсхильнідозараженнядітидоп’ятнадцятироків. Дужерідкозустрічаєтьсяумолодихлюдей. Устаршомувіціінфікуваннянезареєстровані.

Ознакиполіомієліту:

  • підвищення температури тіла, можепадатиіпідніматисякількаразівзадень;
  • ломотавсуглобах;
  • головний біль;
  • слабкість;
  • блювота;
  • пронос;
  • здригання кінцівок;
  • параліч.

На перших стадіях може протікати безсимптомно.

Способів лікування цього захворювання не існує.Томувакцинаціяєєдинимефективнимшляхомзахиститидітей.
Українах Європи та СНД практично не реєструється завдяки масовій вакцинації. Введеннявакцинивиробляєміцнийімунітетдозахворюваннянатривалийперіод.
Згідно наказу МОЗУ країни від 09.10.2015 №671 «ПрозатвердженняпланузаходівМіністерстваохорониздоров’яУкраїнищодоімунізаціїнаселеннявідполіомієлітуна 2015 рік» вУкраїнірозпочинаєтьсятуроваімунізаціядітейпротиполіомієліту.

Вакцинаціїпідлягають:

  1. Дітивікомвід 2-хмісяцівдо 5 років 11 місяців 29 днів, щоневакцинованіпротиполіомієліту – підлягаютьнавведенняІПВ (поліо1)
    Через 2 тижніОПВ – 2 краплі (поліо2)
  2. Діти віком від 2-х місяців до 5 років 11 місяців 29 днів, які отримали ІПВ (поліо1 понад 2 тижні від початку турової імунізації) танезалежновідкількостіодержанихдозОПВ.

Перший тур триватиме з 19.10.2015-по 6.11.2015р.
Другий тур розпочнеться через 30 днів,
третій через 60 днів.
Всі діти під час турової імунізації одержать 3 дози вакцини проти поліомієліту, що забезпечить локалізацію спалаху в Україні!!!

 

НАША АДРЕСА

м. Калуш,

вул. Січових Стрільців,31

Івано-Франківської області, 77300

тел. (03472) 6-63-89

Email: shapochka31@i.ua

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПОГОДА

Погода

Статистика відвідувань:

1 користувачів переглядають сайт
Користувачі: 1 відвідувач

Електронна реєстрація дітей в ЗДО