Рекомендації для батьків

Рекомендації для батьківщодопрофілактики ГРВІ у дітей:

 1. Вакцинація проти грипу.
 2. Повноцінне харчування із включенням у раціон достатньої кількості овочів і фруктів, вітамінів.
 3. Поступовеагартування з використаннямфізичнихвправ і водних процедур.
 4. Включення в раціонхарчування, особливо в сезон підйому ГРВІ, природнихфітонцидів – часнику і цибулі.
 5. Постійнепровітрюванняприміщень та їхвологеприбирання.
 6. Під час високогоризикузахворювання на ГРВІ уникайтемісць, де можливевеликескупчення людей.
 7. Частемиття рук з милом. Якщонемаєтакоїможливості, використанняспеціальнихалкогольвміснихзасобів для оброблення та знезараження рук.

Педикульоз:

Педикульоз у дітей і дорослих – вельми неприємна хвороба; вона досить часто дає про себе знати, їїспалахичастішають в осіннійперіод, коли дітиповертаються з місцьмасовоговідпочинку. Їївважаютьзахворюванням, яке виникаєвнаслідокнедотриманнясанітарних норм, однакніхто не застрахованийвідпоявипедикульозу.
Педикульоз – заразнезахворювання, щопередаєтьсяпобутовим шляхом. У дітейзазвичайзустрічаютьсяголовнівоші. Передаються вони при прямомуконтакті з носіємзахворювання. Нерідкозараженнявідбуваєтьсяпід час гри, коли дітиблизькостикаються головами. До речі, педикульоз – цезахворювання, до якого не схильнітварини, тому людина не може «підчепити» його, граючи з кішкоюабо собакою.
Діагностуватиголовнийпедикульоз у дітейдосить просто, це батьки легко можутьзробитисамостійно. Основним симптомом є появаволосянихвошей на головідитини, а також гнид, якізакріпилися на волоссі. Побачитивошейдуже легко, якщорозчесативолоссямалюка над полотнищем світлоїтканиниабоаркушембілогопаперу.

Лікуванняпедикульозу в дітей

Вилікувати педикульоз у дітей досить складно, потрібно позбавити дитину від дорослих вошей і від їх яєць. Це клопіткий процес, який вимагає терпіння, і ефективний тільки в тих випадках, коли доведений до кінця. В іншому випадку хвороба поновлюється.
Воші видаляють шляхом щоденного розчісування волосся густим гребінцем. Гниди знімаються вручну. Волоссяобробляютьспеціальнимиантипедикульознимизасобами, якіпродаються в аптеках. Такожпотрібнекип’ятінняпостільних речей, одягу.
Процедура вичісуванняпомерлихвошей і видалення гнид повинна повторюватисящодня до тих пір, поки батьки не переконаються в тому, що голова дитиниповністю очищена відпаразитів. Щобспростити процедуру, рекомендуєтьсяпідрізатидовгеволосся у дівчатокхоча б до плечей.
Кращоюпрофілактикоюпедикульозу в дітей є дотриманнясанітарно-гігієнічних норм. Такождужекориснопривчитидитинукористуватисятількисвоїмгребінцем, не надягати чужий одяг (особливо головніубори).

Глистніінвазії у дітей:

Глисти, або гельмінти, є паразитами, які при попаданні в організм людини, харчуються за його рахунок, можуть виділяти токсини і пошкоджувати внутрішні органи і тканини (печінку, легені, шлунково-кишковий тракт, мозок, м’язи, очі).
Найпоширенішими видами глистів є гострики (ентеробіоз) і аскариди (аскаридоз). Більшою мірою до інвазій цими паразитами схильні немовлята і діти дошкільного віку. Це можна пояснити тим, що у них не розвинені навички гігієни і захисна система організму ще не досить добре працює.
Ознаки і симптоми наявності глистів у дитини:

 • Шкірні висипання;
 • Частий головний біль, запаморочення;
 • Розлад стільця (запори, проноси, здуття, метеоризм);
 • Нудота;
 • Неспокійний сон;
 • Збільшення лімфатичних вузлів;
 • Періодичний свербіння в задньому проході;
 • Алергічні реакції (нейродерміт, бронхіальна астма, алергічний дерматит) у дітей під час проходження аскарид через легені;
 • Болі в животі, що проходять самостійно;
 • Постійна втома;
 • Гіркота у роті;
 • Біль у м’язах без фізичного навантаження;
 • Невисока температура без симптомів застуди;
 • Жовтизна слизових і шкіри;
 • Енурез (у дівчаток);
 • Скрип зубами уві сні;
 • Зниження або підвищення апетиту;
 • Втрата ваги.

Для постановки діагнозу треба здати кілька аналізів калу. Разова здача може показати негативний результат, навіть якщо глисти є. Також можна здати аналіз крові на виявлення антитіл до гельмінта.

За результатами цих заходів лікар точно визначить необхідне лікування, адже неправильно підібрані заходи боротьби з паразитами можуть тільки погіршити ситуацію і погіршити стан дитини.

Профілактичні заходи:

 • Дотримуватися правил особистої гігієни всім членам сім’ї. Намагатися не допускати близьких контактів дитини і його речей з тваринами;
 • Стежити за руками малюка. Мити перед кожним прийомом їжі;
 • Чистота продуктів харчування. Мити овочі і фрукти, не класти чисті продукти на стіл, тому що на ньому могли повзати мухи;
 • Стригти нігті дитині якомога частіше, адже під ними можуть знаходитися яйця глистів;
 • Проводити профілактику глистів у домашніх тварин;
 • Міняти постільну білизну раз на 3-4 дні;
 • Мити руки після кожного відвідування туалету.

Щоб уникнути глистової інвазії потрібно дотримувати перераховані вище рекомендації, але так як за маленькою дитиною простежити досить складно, то в разі зараження ніколи не варто починати лікування самостійно.

Особиста гігієна дітей дошкільного віку:

Особиста гігієна — це догляд за своїм тілом і підтримка його в чистоті. Шкіра захищає тіло людини від хвороб. Коли дитина бігає, стрибає, їй стає жарко і на шкірі з’являються крапельки поту. Крім того, на шкірі є тонкий шар жиру, так званого шкіряного жиру. Якщо шкіру довго не мити, на ній накопичуються жир і піт, де і затримуються частки пилу. Так, шкіра стає брудною, грубою і перестає захищати тіло.
Щоранку діти повинні вмиватися: мити обличчя, руки, шию, вуха. Також необхідно це робити після прогулянок та увечері. Для процедури вмивання варто заздалегідь підготувати рушник та мило. Спочатку варто гарно вимити руки з милом під струменем води, але в жодному випадку не мити руки в ємкості. Руки слід намилювати один-два рази з обох боків та між пальцями, потім – добре змити мильну піну та перевірити чистоту нігтів. І лише тоді, уже чистими руками, мити обличчя, шию та вуха.
Перед сном обов’язковим є миття ніг, тому що на них дуже сильно потіє шкіра і накопичується бруд. Якщо не мити ноги щодня, носити брудні шкарпетки, панчохи, то це все сприяє появі попрілостей і натирань, а також може привести до виникнення грибкових захворювань.
Також обов’язковою є гігієна нігтів на пальцях рук і ніг. Під довгими нігтями, зазвичай, накопичується бруд і видалити його важко, тому раз на тиждень їх необхідно обережно підрізати. Але в жодному випадку не можна гризти нігті!
Дитина має стежити за чистотою зубів і доглядати їх, оскільки стан зубів впливає на здоров’я, настрій, міміку і поведінку людини. Дуже важливо своєчасно почати догляд за порожниною рота і зубами дитини . Дитина має чистити зуби вранці й обов’язково увечері перед сном.
Дитина дошкільного віку легко піддається вихованню завдяки розвиненому відчуттю наслідування, спостережливості, допитливості та потреби в самостійних діях. І тому необхідно використовувати ці властивості дитини при прививанні їй гігієнічних навичків (своєчасне миття рук, чищення зубів, дбайливе зберігання одягу і т. ін.).

Привчайте дитину:

 • перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником;
 • самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;
 • під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу;
 • відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо);
 • самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки,не обливатись;
 • після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.

Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним, пояснюйте йому, що і як треба робити.

Електронна реєстрація дітей в ЗДО

НАША АДРЕСА

м. Калуш,

вул. Січових Стрільців,31

Івано-Франківської області, 77300

тел. (03472) 6-63-89

Email: shapochka31@i.ua

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

ПОГОДА

Погода

Статистика відвідувань:

1 користувачів переглядають сайт
Користувачі: 1 Бот